Great Monkeys
European Championships Individuals
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | LOPES Rodrigo Costa | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Round 2 | AGHAYEV Balabay | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Quarter-Final | MKHEIDZE Luka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | IJF |
Repechage | VERSTRAETEN Jorre | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | IJF |
CARLINO Andrea
+24
-60 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | PONGRACZ Bence | 0 | +4 | -3 | +5 | +6 | IJF |
Round 2 | GARCIA TORNE David | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
BASILE Fabio
+3
-66 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | HRISTOV Mark | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
LOMBARDO Manuel
-3
-73 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | URQUIZA SOLANA Alfonso | 0 | +4 | -3 | +5 | +6 | IJF |
Round 3 | BORCHASHVILI Wachid | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
ESPOSITO Antonio
+3
-81 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | BRASNJOVIC Darko | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Round 2 | LORSANOV Mansur | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
PARLATI Christian
+12
-90 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | MADSEN Mathias | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Round 2 | FONSECA Jorge | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Quarter-Final | KOTSOIEV Zelym | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
Repechage | KORREL Michael | +10 | +4 | -3 | +5 | +16 | IJF |
Bronze | PALTCHIK Peter | 0 | 0 | 0 | +5 | +5 | IJF |
SHERAZADISHVILI Nikoloz
+42
-100 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | BORCHASHVILLI Movli | 0 | +8 | 0 | +5 | +13 | IJF |
Round 2 | ENDOVITSKIY Valeriy | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
KONE Losseni
+10
+100 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | NIKOLIC Milica | 0 | +4 | -3 | +5 | +6 | IJF |
Quarter-Final | LAPUERTA COMAS Mireia | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
Repechage | GILIAZOVA Sabina | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
BABULFATH Tara
0
-48 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | TORO SOLER Ariane | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Quarter-Final | PUPP Reka | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Semi-Final | KRASNIQI Distria | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
Bronze | BALLHAUS Mascha | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | IJF |
GIUFFRIDA Odette
+24
-52 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | LOXHA Flaka | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
ILIEVA Ivelina
-3
-57 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | ASKILASHVILI Eter | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Round 2 | TIMO Barbara | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
FAVORINI Flavia
+12
-63 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | VAN DIJKE Sanne | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | IJF |
BRANCHEVA Lidia
0
-70 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | DERKS Lieke | 0 | +16 | 0 | +10 | +26 | IJF |
Quarter-Final | SAMPAIO Patricia | 0 | +8 | -6 | +10 | +12 | IJF |
Semi-Final | WAGNER Anna-Maria | 0 | +8 | -6 | +10 | +12 | IJF |
Final | BOEHM Alina | 0 | 0 | -6 | 0 | -6 | IJF |
Capt.
BELLANDI Alice
+44
-78 kg
Capt.
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | HERSHKO Raz | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |