Fierce Warriors
Tashkent World Championships
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | PLAFKY Moritz | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Round 3 | JEON Seungbeom | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Quarter-Final | GARRIGOS Francisco | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Semi-Final | YANG Yung Wei | 0 | +4 | 0 | +5 | +9 | IJF |
Final | ENKHTAIVAN Ariunbold | +10 | +4 | 0 | +5 | +19 | IJF |
TAKATO Naohisa
+73
-60 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | BORS DUMITRESCU Lucian | 0 | +8 | -3 | +5 | +10 | IJF |
Round 2 | VERHORSTERT Ivo | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Round 3 | LIMA Willian | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Quarter-Final | MARGVELASHVILI Vazha | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Semi-Final | AN Baul | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Final | ABE Hifumi | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
MARUYAMA Joshiro
+64
-66 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | RAICU Alexandru | +10 | +4 | 0 | +5 | +19 | IJF |
Round 2 | ORUJOV Rustam | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Round 3 | GABLER Alexander Bernd | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Quarter-Final | BUTBUL Tohar | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
Repechage | SHAVDATUASHVILI Lasha | 0 | +4 | 0 | +5 | +9 | IJF |
Bronze | LOMBARDO Manuel | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
CARGNIN Daniel
+64
-73 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | TATALASHVILI Nugzari | 0 | +4 | -3 | +5 | +6 | IJF |
Round 3 | CHOUCHI Sami | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Quarter-Final | GRIGALASHVILI Tato | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
Repechage | LEE Joonhwan | 0 | +4 | -3 | +5 | +6 | IJF |
Bronze | FUJIWARA Sotaro | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
NAGASE Takanori
+33
-81 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | GOTONOAGA Dorin | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Round 2 | SILVA MORALES Ivan Felipe | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
MAJDOV Nemanja
+9
-90 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | ABUBAKRI Akobir | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Round 3 | ELNAHAS Shady | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
SHERAZADISHVILI Nikoloz
+9
-100 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | SPIJKERS Jur | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Round 3 | NOVA ALCANTARA Jose | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Quarter-Final | KHAMMO Yakiv | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Semi-Final | RAKHIMOV Temur | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Final | GRANDA Andy | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
SAITO Tatsuru
+45
+100 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | STANGAR Marusa | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
MALCA Tamar
-3
-48 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | PETROVIC Nadezda | +20 | 0 | -6 | +10 | +24 | IJF |
Round 3 | JUNG Yerin | +20 | 0 | 0 | +10 | +30 | IJF |
Quarter-Final | PRIMO Gefen | 0 | +16 | -6 | +10 | +20 | IJF |
Semi-Final | BUCHARD Amandine | 0 | +16 | -6 | +10 | +20 | IJF |
Final | GILES Chelsie | 0 | +8 | -6 | +10 | +12 | IJF |
Capt.
ABE Uta
+106
-52 kg
Capt.
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | SAMARDZIC Andjela | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Round 3 | CYSIQUE Sarah Leonie | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Quarter-Final | SILVA Rafaela | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
Repechage | LKHAGVATOGOO Enkhriilen | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
BILODID Daria
+21
-57 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | BOLD Gankhaich | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Round 2 | KUYULOVA Esmigul | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Round 3 | RENSHALL Lucy | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
PRIMO Kerem
+24
-63 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | OLSEN Laerke | 0 | +8 | -3 | +5 | +10 | IJF |
Round 2 | CHYSTIAKOVA Nataliia | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Round 3 | PORTELA Maria | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Quarter-Final | BUTKEREIT Miriam | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Semi-Final | MATIC Barbara | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
Bronze | VAN DIJKE Sanne | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
TANAKA Shiho
+43
-70 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | MICHAELIDOU Zanet | 0 | +8 | 0 | +5 | +13 | IJF |
Round 3 | PACUT-KLOCZKO Beata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | IJF |
DE VILLIERS Moira
+13
-78 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | TOLOFUA Julia | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |