Courageous Crabs
Orenburg European Cup
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | BERAN Tomas | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Round 2 | DZHEBOV Obid | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
YESSENGEL Arslan
+12
-60 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | KARAPETIAN Egiazar | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Round 3 | GARCIA TORNE David | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Quarter-Final | ALIYEV Ibrahim | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Semi-Final | CHOPANOV Murad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | IJF |
Bronze | OSMANOV Nurlan | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
KYRGYZBAYEV Gumar
+48
-66 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | KNIGIN Viktor | +10 | +4 | -3 | +5 | +16 | IJF |
Round 3 | PELIVAN Petru | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Quarter-Final | PAPIKIAN Sevak | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
Repechage Round 3 | GANBOLD Choijilsuren | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Repechage Round 4 | GANBOLD Balsanlkhundev | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Bronze | BABINIAN Samvel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | IJF |
DZAVBATYROV Schamil
+58
-73 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | BOEV Sadr | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Round 2 | ROSA MOYA Alexis | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Quarter-Final | TEPKAEV Turpal | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
Repechage Round 2 | KHACHATRYAN Vartan | +10 | +4 | 0 | +5 | +19 | IJF |
Repechage Round 3 | SKOROBOGATOV Sergei | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Bronze | ALVES Miguel | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
SOBIROV Muso
+76
-81 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | SHUKORIEV Mirzo | +20 | 0 | 0 | +10 | +30 | IJF |
Quarter-Final | MIRZAYEV Aslan | 0 | +8 | -6 | +10 | +12 | IJF |
Semi-Final | MENDIOLA IZQUIETA Jose Maria | 0 | +8 | -6 | +10 | +12 | IJF |
Final | SHAMILOV Gadzhi | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | IJF |
Capt.
SCHMIDT Tim
+54
-90 kg
Capt.
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | PLESHAKOV Vitalii | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | IJF |
Repechage Round 1 | SCHOENEFELDT Domenik | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | IJF |
SATO Masaumi
0
-100 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | DZUTSEV Aleksandr | +10 | +4 | 0 | +5 | +19 | IJF |
Quarter-Final | DRAGIC Vito | +10 | +4 | 0 | +5 | +19 | IJF |
Semi-Final | SHALIMOV Alexandr | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Final | DIGUROV Alan | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
YUSUPOV Alisher
+68
+100 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | AZAMATOVA Nazerke | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Quarter-Final | PICHKALEVA Daria | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
Repechage Round 1 | ZERSHCHIKOVA Vladlena | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | IJF |
TKACHENKO Uliana
+12
-48 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Quarter-Final | BLANARU Cristina | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
Repechage Round 1 | VASILCHENKO Viktoriia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | IJF |
PLOTNIKOVA Tatiana
-3
-52 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | TURCHEVA Anastasya | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | IJF |
HIRAOKA Sayoko
0
-57 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | KALAEVA Marina | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | IJF |
CABANA PEREZ Cristina
0
-63 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 2 | TIBILOVA Dana | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Quarter-Final | NOVIKAVA Viktoryia | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Semi-Final | WROBLEWSKA Eliza | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Final | TAIMAZOVA Madina | 0 | +4 | 0 | 0 | +4 | IJF |
HELEINE Melissa
+49
-70 kg
Round | Opponent | Ippon | Wazari | Shido | Win | Total | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Round 1 | LIKHOTA Olga | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Quarter-Final | GOBEC Lea | 0 | 0 | -3 | 0 | -3 | IJF |
Repechage Round 1 | TCENALIS Nadezhda | +10 | 0 | -3 | +5 | +12 | IJF |
Repechage Round 2 | MOROZOVA Mariia | +10 | 0 | 0 | +5 | +15 | IJF |
Bronze | VORONINA Svetlana | 0 | +4 | -3 | 0 | +1 | IJF |